facebook facebook

Aktualności

Konsultacja ortodontyczna – jaki jest jej koszt i na czym polega?

22.12.2021

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Konsultacja ortodontyczna – na czym polega?
  2. Jak wygląda konsultacja ortodontyczna?
  3. Ile kosztuje konsultacja ortodontyczna?

Przeprowadzenie profesjonalnej konsultacji ortodontycznej to pierwszy etap do zrealizowania jakiegokolwiek zabiegu ortodontycznego. Warto umówić się na nią nieco wcześniej, aby mieć pewność, że wybrany ortodonta będzie dysponował wolnym czasem i przeprowadzi z pacjentem rzetelny wywiad. 

Konsultacja ortodontyczna – na czym polega?

Konsultacja ortodontyczna składa się z kilku różnych czynności. Ortodonta Warszawa sprawdzi stan uzębienia pacjenta i zdiagnozuje ewentualne wady zgryzu. W trakcie konsultacji przeprowadzany jest wyżej wskazany wywiad, a do tego wykonuje się kilka zdjęć RTG. To właśnie na podstawie powyższych danych ortodonta planuje konkretne leczenie.

Nie każdy wie na czym polega konsultacja ortodontyczna i niektórzy pacjenci mają co do tego pewne obawy. Niczym nie trzeba się stresować, a co istotniejsze obecnie dużą popularnością cieszy się konsultacja ortodontyczna online

Jak wygląda konsultacja ortodontyczna?

Konsultacja ortodontyczna w Warszawie przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze. Najważniejszą kwestią jest dokładne zbadanie:

  • jamy ustnej,
  • uzębienia,
  • stawów skroniowo-żuchwowych.

Trzeba pamiętać o tym, aby w trakcie przeprowadzanego wywiadu niczego nie ukrywać, tak aby ortodonta dziecięcy Warszawa mógł zaproponować właściwe leczenie i przedstawić jego wstępny koszt.

Warto dowiedzieć się jak wygląda konsultacja ortodontyczna i ile będzie trwać. Zazwyczaj trwa maksymalnie 30 minut, a wszelkie badania są bezbolesne i bezinwazyjne. Jak widać konsultacja ortodontyczna z dzieckiem przebiegnie bez przykrych niespodzianek i nie trzeba się nią stresować. Niekiedy w profesjonalnie zarządzanych gabinetach realizowana jest konsultacja ortodontyczna z wyciskami pod aparat, aby dobrać najbardziej optymalny model (ruchomy lub stały). Niebagatelną rolę odgrywają w tym procesie cyfrowe wyciski ortodontyczne, które pozwalają na natychmiastowe przekazanie wycisku do laboratorium i uniknięcie stosowania masy wyciskowej.

Ile kosztuje konsultacja ortodontyczna?

Dla niektórych pacjentów ważnym aspektem będzie oczywiście cena konsultacji ortodontycznej. Zwykle koszt takiej wizyty nie powinien przekroczyć 100-150 złotych, lecz alternatywnym rozwiązaniem jest darmowa konsultacja ortodontyczna, np. w wersji online. Warto zgłębić ten temat u źródła i sprawdzić, czy w wybranym gabinecie w grę wchodzi bezpłatna konsultacja ortodontyczna

Kluczowe znaczenie podczas takiej wizyty mają również pytania do konsultacji ortodontycznej. Chodzi m.in. o wypytanie o konkretny plan leczenia, poznanie celu pacjenta (np. zdrowy i piękny uśmiech, wyeliminowanie wady zgryzu, itd.), jakie jest ryzyko związane z wykonywanym leczeniem czy też jaki aparat ortodontyczny jest preferowany przez pacjenta.

Jak widać warto czym prędzej dowiedzieć się, ile kosztuje konsultacja ortodontyczna i się na nią umówić. Dla osób w trudnej sytuacji finansowej najlepszym wyborem będzie bezpłatna konsultacja ortodontyczna w Warszawie. Taka darmowa konsultacja ortodontyczna w Warszawie spełni oczekiwania każdego pacjenta.