facebook facebook

Aktualności

Co to jest korona zęba? Jak wygląda i ile kosztuje?

06.08.2021

Korona zęba to rozwiązanie dla osób, które chcą przywrócić swoim zębom piękny, estetyczny wygląd, a także zadbać o prawidłowy zgryz. Kiedy wykonuje się korony zęba? Jak to wygląda i jakie są koszty takiego leczenia? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Korona zęba – co to jest?

Korona jest jednym z anatomicznych elementów zęba. Jest to część pokryta szkliwem, która jest tą najbardziej widoczną częścią zęba, odpowiadającą za żucie i gryzienie pokarmów. W momencie, gdy korona zęba ulega zniszczeniu czy złamaniu, konieczne jest zastąpienie jej sztucznym uzupełnieniem. Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań jest bez wątpienia korona zęba, która stanowi uzupełnienie protetyczne. Jest to uzupełnienie stałe, które pozwala na odbudowę estetyczną zęba, a także przywrócenie prawidłowego funkcjonowania zgryzu.

Korona zęba – jak wygląda?

Odbudowa protetyczna w formie korony zęba praktycznie niczym nie różni się od naturalnej korony. Jej wygląd jest niemal taki sam. Ma ona formie czepka, który umieszcza się na pozostałości naturalnego zęba. Taki ząb musi być wcześniej odpowiednio przygotowany do tego zabiegu. Warto pamiętać, że korony przygotowywane są indywidualnie dla każdego pacjenta w taki sposób, aby były jak najbardziej zbliżone do naturalnego odcienia zębów. Najczęściej wykonywane są z ceramiki lub kompozytu.

Ile kosztuje korona zęba?

Korona zęba to rozwiązanie dla osób, u których istnieje szansa na uratowanie części własnego zęba. W przypadku, gdy nie jest to możliwe, konieczne będzie wykonanie implantu. Warto zdecydować się na jedno z tych rozwiązań, ponieważ odtworzenie prawidłowego zgryzu ma duży wpływ nie tylko na estetykę, ale i na funkcjonowanie aparatu żucia. Jeśli chodzi o cennik usług stomatologicznych, bardzo wiele zależy od lokalizacji gabinetu. Z pewnością ceny będą różniły się dla mieszkańców Warszawy, Gdańska czy Krakowa. Jeśli szukasz gabinetu zajmującego się protetyką stomatologiczną w Warszawie Bemowo, poniżej przedstawiamy cennik obowiązujący w naszej klinice:

  • Wkład koronowo-korzeniowy pojedynczy – 450 zł
  • Wkład koronowo-korzeniowy składany – 500 zł
  • Korona porcelanowa na metalu – od 900 zł
  • Korona porcelanowa na złocie – od 900 zł + koszt złota
  • Korona pełnoceramiczna – od 1800 zł
  • Korona tymczasowa kompozytowa – 550 – 650 zł
  • Korona na implancie porcelanowa (na metalu) – 2700 zł
  • Korona tymczasowa na implancie – 1200 zł
  • Korona na implancie cyrkonowa – od 3000 zł